Навчально-науковий центр медичного права

Наймасштабніша наукова подія сезону – Зимова наукова школа медичного права завершилася.

Мультидисциплінарний захід, організований та проведений кафедрою службового та медичного права, Навчально-науковим центром медичного права Навчально-наукового інституту права спільно з Навчально-науковим центром «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, продемонстрував ефективність міжгалузевої роботи, яка здатна занурити слухачів і розкрити різнопланові аспекти обраної проблематики.

Симбіоз науковців та практиків, що репрезентують юридичну та медичну сфери зібралися для обговорення і висвітлення найактуальніших проблем репродуктивного здоров’я в умовах воєнного часу. Захід відкрила проректорка з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ганна Толстанова, із вітальним словом виступили директорка Навчально-наукового інституту права Оксана Васильченко, заступниця директорки Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Наталія Скрипник, заступниця директорки Навчально-наукового інституту права Наталія Мельничук, завідувач кафедри службового та медичного права Анатолій Берлач та директор Навчально-наукового центру медичного права Навчально-наукового інституту права Наталія Литвин.

На важливості систематичного проведення наукових шкіл з медичного права наголосила народна депутатка України, заступниця голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології, експертка з питань охорони здоров'я Оксана Дмитрієва. Про актуальність обраної тематики, яка тісно переплітається із демографічними викликами сьогодення зауважив голова Поважної Ради Ордену Святого Пантелеймона, міністр охорони здоров'я України (2007-2010 рр.) Василь Князевич. Про вдалий міждисципінарний підхід, застосований при організації заходу, зазначив кандидат наук з державного управління, заступник міністра охорони здоров'я України (2007;2010 рр.), Заслужений лікар України, хірург Андрій Мусієнко.

До уваги слухачів – учасників зимової школи були представлені багатоаспектні доповіді.

Так, про регулювання юридичних та етичних питань при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій в умовах воєнного стану розповів завідувач клініки репродуктивних технологій Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Анатолій Камінський.

Етичні та медико-соціальні виклики збереження репродуктивного здоров’я жінок в умовах воєнного стану розкрила заступниця директорки з менеджменту та організаційно-методичної роботи КНП «Київський міський пологовий будинок № 1» Олександра Лисенко.

Питання забезпечення репродуктивних прав військовослужбовців в частині аналізу новел українського законодавства та огляд зарубіжного досвіду розповідала заступниця завідувача відділу з питань гуманітарної та соціальної політики Дослідницької служби Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

Про правовий режим ввезення/вивезення донорських гамет та ембріонів в Україні та державах світу говорили з завідувачкою сектору  фінансової політики та бюджетного законодавства відділу з питань економічного розвитку та фінансової політики Дослідницької служби Верховної Ради України Ольгою Косицею.

Загалом у роботі Зимової наукової школи взяли участь понад 100 учасників, серед яких викладачі, науковці, студенти закладів вищої освіти, практикуючі юристи та медики, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, сферою професійного інтересу яких є права людини, медичне право, репродуктивне здоров'я, правове забезпечення системи охорони здоров’я.

Особливу вдячність адресуємо усім нашим спікерам Анатолію Камінському, Іванні Мацелюх, Інні Бердник, Олександрі Лисенко, Сергію Антонову, Ірині Сенюті, Аліні Савчук, Ігорю Чорнокульському, Ірині Гуменюк, Ользі Косиці, Юлії Савеловій, Мирославі Кокошко та Марії Мусієнко за безцінний досвід, яким вони щедро поділилися із слухачами Зимової школи. Останнім дякуємо за пристальну увагу, цікаві питання, жваву дискусію.

Завершальним акордом наукового дійства стала зацікавленість учасників наступною шкільною сесією. Тож ствердно відповідаємо: «До зустрічі на Літній школі медичного права».

Запрошуємо до участі в Зимовій науковій школі, організованої Навчально-науковим центром медичного права,

Навчально-науковим центром «Інститут біології та медицини», кафедрою службового та медичного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Для участі у Зимовій науковій школі медичного права необхідно до 4 грудня 2023 року пройти реєстрацію (кількість місць обмежена) за посиланням:

https://forms.gle/XNgWmYTeZxuzcvmx9 

Після реєстрації Ви отримаєте програму заходу та посилання на платформу ZOOM.

Події, заходи та напрацювання Зимової наукової школи медичного права будуть висвітлені на платформі Центру медичного права ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Координати Оргкомітету: м. Київ, вул. Володимирська, 60, к. 252, тел.: +38(098) 4067248 (Наталія Литвин).

До зустрічі!

Добігла кінця Літня наукова школа медичного та фармацевтичного права, організована Навчально-науковим центром медичного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з кафедрою службового та медичного права та Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України.

Проведення Літньої наукової школи медичного та фармацевтичного права вже стала не просто хорошою традицією, але й важливим майданчиком обміну досвідом та ідеями, проведення дискусій з проблемних питань медичного та фармацевтичного права щодо захисту прав людини.

Цьогоріч у роботі Літньої наукової школи взяли участь понад 200 учасників, серед яких викладачі, науковці, докторанти, аспіранти, студенти закладів вищої освіти, юристи-практики, медичні працівники, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всі, хто цікавиться сферою медичного та фармацевтичного права, громадського здоров’я, а також правовим забезпеченням системи охорони здоров’я.

Особливу вдячність висловлюємо нашим надзвичайно потужним спікерам Костянтину Косяченку, Дмитру Алешку, Олександрі Лисенко, Радмилі Гревцовій, Ірині Сенюті, Христині Терешко, Юлії Миколаєць, Зінаїді Чуприні, Мирославі Кокошко, Сергію Убогову, Олексію Проневичу, Юлії Савеловій та Яні Триньовій за їх змістовні доповіді, які викликали жваву дискусію та масу емоцій в учасників заходу.

Окремі слова щирої вдячності висловлюємо слухачам Літньої наукової школи за активну участь у палких дискусіях, за глибокі і системні запитання, конструктивні  пропозиції та інтерес до нашого заходу.

Дорогі друзі, до зустрічі на наступній, Зимовій науковій школі медичного та фармацевтичного права!